Video Člověk a les

Video Člověk a les 

Jak šel čas ve vztahu člověka a lesa můžete shlédnout v 5 minutovém videu, které vás provede hlavními milníky vývoje daného vztahu a vývoje českého lesnictví – SPUSTIT.

Výstava Historie českého lesnictví

Pozvánka na výstavu

Přijměte naše pozvání na výstavu s názvem Historie českého lesnictví, která pobíhá od září do listopadu 2023 na lázeňské kolonádě v Lednici. Shlédnout můžete 12 panelů, které vás provedou historií českého lesnictví a lesa až po současný stav lesa a budoucí výzvy lesního hospodářství.

Lesní stezka pozvánka

LESNÍ STEZKA – akce pro celou rodinu

Přijměte naši pozvánku do lesa. V Lednici 13.5. společně strávíme příjemný jarní den v lese a projdeme si Lesní stezku – po stopách člověka. Jak člověk v průběhu času ovlivňoval les a jak les působil na člověka? To vše si v průběhu stezky hravou formou ukážeme. Nejen na děti čeká aktivní program na stanovištích. Například si zahrajeme na pračlověka, zastřílíme si z luku, budeme poznávat dřeviny, vyrábět dřevěné výrobky nebo hrát na lesníka.

Další informace k akci naleznete na FB stránce: Událost a na webových stránkách https://www.kudyznudy.cz

Vstup na akci ZDARMA.

Parkování možné u vstupu na stezku (počet míst limitován).

Mýty a fakta českém lesnictví

MÝTY A FAKTA O ČESKÉM LESNICTVÍ

Online brožura Mýty a fakta o českém lesnictví představuje vybraná aktuální témata a fakta o českém lese a lesnictví. Ve společnosti stále přetrvávají a nebo se objevují nové mýty o stavu lesa v ČR a přístupů lesníků a vlastníků lesa. Brožura přináší pohled do jednotlivých témat s vysvětlením současného stavu a možností řešení na základě aktuálních dat. Brožura obsahuje 12 okruhů od základních, jako je rozloha lesa v ČR, přes využití smrku, škody způsobené zvěří, biodiverzitu až po lesnický plán do budoucna. Shrnutí jednotlivých bodů bylo převedeno do krátkých příspěvků.

Soubory ke stažení zde:

Brožura Mýty a fakta o českém lesnictví | Příspěvky

online program pro děti

ONLINE PROGRAM PÉČE O LES PRO DĚTI

Dovolte nám představit nový výukový online program pro děti ze světa lesa. Děti si s naší kamarádkou liškou projdou procesem péče o les a dozví se mnoho zajímavého z oblasti lesnictví. Budou si moci vyzkoušet výsadbu nebo těžbu porostu a zahrají si kvízy a hádanky, aby ověřily své nově nabyté zkušeností.

Tak do toho: Online kurz pro děti Péče o les

Video Péče o les

VIDEO PÉČE O LES

V rámci informační akce Péče o les v zniklo v roce 2022 video, představující systém péče o lesní porosty v ČR. Jednotlivé postupy od výsadby, přes výchovu až po těžbu můžete shlédnout v krátkém videu. Stačí jen pustit.

Pustťe si mě

 

 

Doprava akce Den lesníka

Organizace a doprava akce Den lesníka

Akce Den lesníka, kde budete moci vidět práci lesníků v procesu péče o les z bezprostřední blízkosti a také si řadu aktivit vyzkoušet na vlastník kůži proběhne, 7.5.2022 10:00-17:00 hodin.

Akce Den lesníka se uskuteční na pomezí městských částí Brno-Žebětín a Brno-Bystrc. Vstup na trasu naleznete pod souřadnicemi: 49.2102531N, 16.4506108E nebo využijte odkaz, který Vás přesměruje na mapu: https://mapy.cz/s/hedomejomu.

Jak k nám? 

Pokračovat ve čtení “Doprava akce Den lesníka”

Den lesníka – program

DEN LESNÍKA 

Modelový les ČR ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně a Lesy ČR, vás zvou na akci Den lesníka. Přijďte s námi strávit příjemný jarní den v lese, který vás provede péčí o les. Akce je určena pro celou rodinu a všechny věkové kategorie, včetně těch nejmladších, a nabídne možnost zkusit si některou z lesnických aktivit. Budete si moci vyzkoušet lesnické dovednosti jako zalesňování, práci s pilou či zhlédnout komentované ukázky těžby stromů nebo přibližování dříví koňmi. Mnoho stanovišť na trase dlouhé tři kilometry nabídne lesní pedagogikou s tematickými hrami. Pokračovat ve čtení “Den lesníka – program”